Zaproszenie na urodziny dziecka: wzory do druku i pomysły na tekst (2024)

Zaproszenie na urodziny dziecka powinno podobać się jubilatowi. Do wyboru macie całą masę rysunkowych wzorów zaproszeń na urodziny gotowych do wydrukowania. Spodobają się chłopcom i dziewczynkom w różnym wieku.

Niezależnie od tego, czy organizujecie kinderbal w domu, kinie czy sali zabaw – zaproszenia będą niezbędne. Gotowe szablony po wydrukowaniu wystarczy wypełnić. Propozycje tekstu, który można wpisać do zaproszenia znajdziecie poniżej.

Spis treści:

 • Zaproszenie na urodziny dziecka do druku – gotowe szablony
 • Zaproszenie na urodziny dziecka do zrobienia samodzielnie – różne wzory
 • Zaproszenie na urodziny dziecka – tekst

Zaproszenie na urodziny dziecka do druku

Zaangażuj dziecko w przygotowania przyjęcia urodzinowego. Wspólnie usiądźcie przed komputerem i wybierzcie jedno (lub kilka) gotowych zaproszeń urodzinowych. Wydrukuj kilka zaproszeń więcej, niż wynosi liczba zaproszonych gości. Jeśli dziecko będzie pomagało ci wypełniać zaproszenia (np. wpisywać imię zaproszonej osoby), może się pomylić (tobie też to może się zdarzyć), dlatego warto mieć kilka zaproszeń w zapasie.

Dobrym pomysłem jest też zachowanie jednego zaproszenia urodzinowego jako pamiątki dla dziecka, do której z przyjemnością wróci po latach.

Zaproszenie na urodziny dziecka – szablony do druku

Wybierz jeden z gotowych szablonów zaproszeń dla chłopca lub dziewczynki, a potem go wydrukuj. Możesz nakleić wydrukowane zaproszenie na kartkę kolorowego bloku technicznego, żeby było trwalsze i jeszcze ładniejsze! Potem wystarczy wpisać treść lub wierszyk i maluch może rozdawać zaproszenia swoim przyjaciołom!

Zaproszenie na roczek z tortem

Kliknij w miniaturę obrazka, żeby wydrukować lub zapisać go w oryginalnym rozmiarze.

Zaproszenie na roczek z króliczkiem

Kliknij w miniaturę obrazka, żeby wydrukować lub zapisać go w oryginalnym rozmiarze.

Zaproszenie na urodziny dziecka do druku – pozostałe propozycje:

 1. Zaproszenie na urodziny z balonem i statkiem
 2. Zaproszenie urodzinowe z księżniczką
 3. Zaproszenie urodzinowe z księciem
 4. Kolorowe zaproszenie urodzinowe z dziećmi
 5. Różowe zaproszenie urodzinowe z balonami
 6. Niebieskie zaproszenie urodzinowe z balonami
 7. Zaproszenie urodzinowe z wesołymi dziećmi
 8. Pastelowe zaproszenie urodzinowe z samolotem
 9. Zaproszenie urodzinowe z kolorowymi balonikami

Zaproszenie na urodziny dziecka DIY – wzory

Jeśli twoje dziecko chce samodzielnie zrobić zaproszenie na urodziny, możecie zainspirować się tymi ślicznymi kartkami urodzinowymi DIY.

Zaproszenie na urodziny dziecka z serduszkami

Zaproszenie na urodziny dziecka: wzory do druku i pomysły na tekst (3)
Jak zrobić zaproszenie na urodziny z serduszkami? Wystarczy kolorowy papier, nożyczki, klej i pisak. Najpierw wytnijcie z kolorowej kartki serduszka różnej wielkości. Żeby połówki serc były takie same, możecie zgiąć kartkę na pół, narysować połowę serca - tak, żeby jego środek wypadał na zgięciu. Wytnijcie i gotowe! Naklejcie serduszka na kartkę w innym kolorze, a tę na nieco większą kartkę w jeszcze innym odcieniu. Na serduszkach dziecko może narysować uśmieszki.

Zaproszenie na urodziny dziecka DIY: bukiet kwiatów

Jak zrobić zaproszenie na urodziny w kształcie bukietu? Przygotujcie kolorowy papier i wytnijcie z różnych kartek poniższe wzory:

Zaproszenie na urodziny dziecka: wzory do druku i pomysły na tekst (4)
Następnie na większy kawałek kartki (ten w kształcie latawca) naklejcie u góry kwiatki, potem łodyżki i środki kwiatuszków, a na koniec całość uwieńczcie przyklejeniem trójkąta w tym samym kolorze, co dolny element, tak, by wyglądało to, jakby kwiaty wystawały z kieszonki. Gotowe! Takie zaproszenie na kinderbal na pewno spodoba się przede wszystkim dziewczynkom!
Zaproszenie na urodziny dziecka: wzory do druku i pomysły na tekst (5)

Zaproszenie na urodziny chłopca

Kwiatki czy serduszka to bardzo częste motywy na kartkach czy własnoręcznych zaproszeniach. Mogą jednak nie zainteresować małego chłopca, dlatego proponujemy także wzór, który świetnie sprawdzi się jako zaproszenie na przyjęcie małego eleganta!

Zaproszenie na urodziny dziecka: wzory do druku i pomysły na tekst (6)
To proste zaproszenie będzie wymagało jedynie kawałka sztywnego papieru, kilku kolorowych papierów do wycięcia koszulki i wąsów oraz kokardki z makaronu, którą najlepiej przykleić klejem na gorąco (z pomocą rodzica!).

Zaproszenie na urodziny dziecka – tekst

Zaproszenie na urodziny dziecka powinny zawierać kilka informacji:

 • czyje i które to urodziny,
 • kogo zapraszamy,
 • kiedy odbędzie się kinderbal,
 • miejsce przyjęcia urodzinowego,
 • numer telefonu do rodzica jubilata.

Zaproszenia na urodziny dziecka – gotowe teksty:

Mam zaszczyt zaprosić Jasia Kowalskiego na moje urodziny, które odbędą się 04.05.2022 roku, o godzinie 13:00. w sali zabaw „Słonik”, przy ulicy Kochanowskiego 5 w Warszawie. Proszę o zabranie ze sobą uśmiechu i świetnego humoru! Proszę również o telefoniczne potwierdzenie przybycia pod numerem 222 333 444.

***
Kochana Babciu, Kochany Dziadku! Zapraszam Was na moje trzecie urodziny, które odbędą się się 04.05.2022 roku, o godz. 13:00. Gdzie? Na pewno traficie! Zapraszam do naszego mieszkania, przypominam adres: ul. Kochanowskiego 7 w Warszawie. Pamiętajcie, żeby zabrać ze sobą dobry humor. Przydadzą się też luźne ubrania, ponieważ rodzice przygotują mnóstwo pysznego jedzenia. Nie mogę się już doczekać, aż Was zobaczę! Proszę również o telefoniczne potwierdzenie przybycia pod numerem 222 333 444.

***
Dnia 04.05.2022 r. o godz.13.00 w naszym domu przy ulicy Piaskowej 5 w Warszawie odbędzie się impreza z okazji 3 urodzin naszego synka Maćka. Mamy zatem wspaniałą okazję, aby w gronie rodziny oraz przyjaciół uczcić tak zacną uroczystość! Chcielibyśmy, żebyś w tym dniu towarzyszył nam również Ty, tato chrzestny naszego synka. Pamiętaj, Maciek bardzo liczy na Twoje przybycie! Prosimy również o telefoniczne potwierdzenie przybycia pod numerem 222 333 444.

***
Z okazji 2 urodzin mamy zaszczyt zaprosić Babcie Wiesię i Dziadka Stasia na kameralne przyjęcie, które odbędzie się w dniu 05.05.2022 r. o godzinie 13:00 w restauracji „Primavera” w Warszawie. Bardzo liczymy na Waszą obecność! Prosimy również o telefoniczne potwierdzenie przybycia pod numerem 222 333 444.

***
Mam zaszczyt zaprosić Cię ................. na uroczystość obchodów moich urodzin. Odbędą się one dnia …… o godzinie …… w aktualnym miejscu mego zamieszkania. Proszę o zabranie dobrego humoru i pięknych życzeń. Mile widziane uśmiechy na twarzy i pomysły na dobrą zabawę. Proszę również o telefoniczne potwierdzenie przybycia pod numerem 222 333 444.

***
Drodzy przyjaciele! Mam zaszczyt zaprosić Was na przyjęcie urodzinowe, które odbędzie się w dniu ………….. o godzinie ………. w ……………… Będzie miła zabawa. Serdecznie zapraszam! Proszę również o telefoniczne potwierdzenie przybycia pod numerem 222 333 444.

Zobacz też:

 • Zabawy dla dzieci na dworze – najlepsze pomysły również na urodziny
 • Urodziny dziecka w domu: pomysły, zabawy, atrakcje, menu
 • Cytaty o miłości do dziecka: do dedykacji, na urodziny, chrzest i inne uroczystości
Zaproszenie na urodziny dziecka: wzory do druku i pomysły na tekst (2024)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Edmund Hettinger DC

Last Updated:

Views: 6051

Rating: 4.8 / 5 (58 voted)

Reviews: 89% of readers found this page helpful

Author information

Name: Edmund Hettinger DC

Birthday: 1994-08-17

Address: 2033 Gerhold Pine, Port Jocelyn, VA 12101-5654

Phone: +8524399971620

Job: Central Manufacturing Supervisor

Hobby: Jogging, Metalworking, Tai chi, Shopping, Puzzles, Rock climbing, Crocheting

Introduction: My name is Edmund Hettinger DC, I am a adventurous, colorful, gifted, determined, precious, open, colorful person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.